Gold market

Gold market [15.05.2017] (in polish)

Ubiegły tydzień obfitował w liczne turbulencje polityczne, które paradoksalnie wzmocniły rynek złota. I co ciekawe, ten tren nadal się utrzymuje, a eksperci złotej branży potwierdzają, że to podwaliny pod trwały fundament dla dalszych wzrostów.

choć poprzedni tydzień zdeterminowany był przez kilka wydarzeń. szczególnie z amerykańskiej sceny politycznej. które wpłynęły na wahania w wycenie złotego kruszcu, to nie można zapomnieć o pozytywnym wątku, związanym z wyborem nowego prezydenta Francji, Emmanuela Macrona. I jak pokazały wykresy, ceny złota delikatnie odbiły. Ale to. co w głównej mierze jest obecną przyczyny zainteresowania złotem, to po pierwsze słabsze niż oczekiwania dane ekonomiczne z USA, a po drugie. niepokoje na Półwyspie Koreańskim związane z informacją z Korei Północnej o wyprodukowaniu nowej rakiety.

To wszystko zadecydowało o zwiększonym zainteresowaniu inwestorów złotem i skłonieniem ich do większych zakupów. A to z kolej doprowadziło do ustabilizowania się ceny złotego kruszcu na poziomie ok. 1.230.00 USD/t.oz. Ale, moim zdaniem, to jeszcze nie ostatnie słowo. jakie możemy powiedzieć o wzrostach na tym rynku.

Marta Bassani-Prusik,
Dyrektor Działu Produktów Inwestycyjnych,
Mennica Polska