News in eNumi

Regulations of the President of the National Bank of Poland (in polish)

Zastanawiałem się ostatnio, dlaczego na stronie NBP prezentującej wizerunki emitowanych wartości kolekcjonerskich oraz monet okolicznościowych (Banknoty i monety / Monety okolicznościowe / Katalog monet / [rok]) tak długo nie ukazywały się wizerunki monet Jan Kazimierz Waza, mimo że strona zawierała już informacje o emisji. Uznałem, że był to jakiś błąd po stronie webmastera, związany prawdopodobnie z nowym rokiem.

W dniu 13.01.2021 na adres e-mail NBP (listy@nbp.pl) wysłałem wiadomość o treści: "Od kilku dni sprawdzam stronę w poszukiwaniu wizerunków najnowszych monet [link do strony NBP] i ciągle brakuje na niej zdjęć oraz folderów pdf."

W dniu 19.01.2021 otrzymałem odpowiedź: "... uprzejmie informujemy, że wizerunki wartości kolekcjonerskich oraz monet okolicznościowych, a także dotyczące ich broszury publikowane są na stronie internetowej NBP po publikacji zarządzenia emisyjnego dotyczącego danej wartości kolekcjonerskiej lub monety okolicznościowej. ..."

Dlatego też postanowiłem wzbogacić zawartość serwisu eNumi.pl o zarządzenia Prezesa Narodowego Banku Polskiego w sprawie ustalenia wzorów, stopu, próby, masy i wielkości emisji monet oraz terminów wprowadzenia ich do obiegu. Na podstronie każdej monety dostępna będzie zakładka "Zarządzenie" z linkiem do stosownego dokumentu w Monitorze Polskim.