Wydarzenia

Monety Expo Warsaw 2012

Pierwsza edycja targów MONETY EXPO WARSAW odbędzie się w dniach 1 – 2 września 2012 r., w Hali nr 4 Warszawskiego Centrum EXPO XXI. Imprezę organizuje Polskie Biuro Numizmatyczne we współpracy ze światowej sławy niemiecką firmą NUMISMATA. Firma ta powstała w 1970 r. i każdego roku organizuje targi monet i znaczków w Monachium, Berlinie, Frankfurcie i Wiedniu, które odwiedza tysiące kolekcjonerów i setki wystawców z Europy. Wsparcie i doświadczanie oferowane przez NUMISMATA z pewnością przyczyni się do sukcesu targów MONETY EXPO WARSAW.

Organizatorzy oczekują przybycia do Warszawy wystawców z całego świata. W celu zagwarantowania najwyższej jakości targów i satysfakcji kupujących, tylko wybrani dilerzy zostaną zaproszeni do uczestniczenia w imprezie. Ma to na celu zaoferowanie klientom tylko monet, znaczków czy akcesoriów kolekcjonerskich ze sprawdzonych i zaufanych źródeł. Ochrona kupujących przed nieuczciwymi dilerami jest priorytetem dla organizatorów targów.

Kolekcjonowanie monet i znaczków jest i od stuleci było jednym z ulubionych hobby i pasji wielu osób na całym świecie. Pieniądze jak i znaczki fascynują kolekcjonerów, ponieważ zawierają element historii. Stale rośnie liczba kolekcjonerów, którzy dodatkowo traktują numizmatykę i filatelistykę jako sposób inwestowania pieniędzy. Udział w targach jest najlepszym sposobem na kupno rzadko spotykanych „białych kruków” wśród monet i znaczków oraz uzyskania najlepszych cen i okazów nie zawsze łatwo dostępnych na krajowym rynku.

Na całym świecie odbywa się corocznie wiele targów numizmatycznych i filatelistycznych. Dla kolekcjonerów takie imprezy stanowią znakomitą okazję by poznać i dobić targu z najbardziej liczącymi się firmami na rynku. Sprzedawcom targi oferują fantastyczną i dobrze zorganizowaną atmosferę biznesową, która jest doceniana zarówno przez indywidualnych klientów jak również profesjonalistów. Targi stanowią niesamowitą szansę dla numizmatyków i filatelistów z całego świata, by spotkać się razem w jednym miejscu i dzielić wspólne hobby i biznes.

Miłośnikom filatelistyki i numizmatyki targi MONETY EXPO WARSAW zaoferują szansę zakupienia współczesnych jak i historycznych znaczków i monet z całego świata, i listów pocztówek, specjalistycznej literatury oraz akcesoriów kolekcjonerskich. Wystawcy na życzenie kolekcjonera dokonają również profesjonalnej wyceny elementów jego kolekcji.

Warszawa staje się coraz popularniejsza wśród turystów. Jest również bardzo ważnym miastem w Unii Europejskiej i strefą ekonomiczną o silnych perspektywach wzrostu, które zostały dostrzeżone globalnie. W związku z tym, nadszedł czas, by również w Warszawie powstało ważne miejsce spotkań dla numizmatyków i filatelistów, gdyż jest zapotrzebowanie na zupełnie nową imprezę handlową, która zgromadzi kolekcjonerów i dilerów z całego świata. Stolica Polski jest idealnym miejscem dla dalszego rozwoju rynku numizmatyki i filatelistyki w Europie, dlatego też miłośnicy monet i znaczków nie powinni przegapić tej nowej, lecz jakże interesującej imprezy – targów MONETY EXPO WARSAW.