Wydarzenia

VIII Międzynarodowe Targi Numizmatyczne COIN EXPO 2012

Uprzejmie informujemy, że dniach 11-13 października 2012 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędą się VIII Międzynarodowe Targi Numizmatyczne COIN EXPO 2012. COIN Expo to miejsce prezentacji polskich i zagranicznych środowisk numizmatycznych, mennic, dystrybutorów, kooperantów, a także kolekcjonerów.

Podczas Targów COIN EXPO prezentowane będą wyroby mennicze i kolekcjonerskie: monety kolekcjonerskie, okolicznościowe, bulionowe, numizmaty, dukaty, medale, odznaczenia, statuetki, żetony, pieczęcie, insygnia, papiery wartościowe, akcesoria kolekcjonerskie oraz akcesoria i wydawnictwa kolekcjonerskie oraz produkty o charakterze lokacyjnym m.in. złoto i srebro inwestycyjne.

W ramach Coin Expo w dniach 12 i 13 października 2012 (tj. piątek i w sobotę) odbędzie się Warszawska Giełda Kolekcjonerów podczas której prezentowane będą indywidualne kolekcje oraz będzie można dokonać kupna, sprzedaży, wyceny kolekcji m.in. starych monet i ciekawych eksponatów, zbiorów kart pocztowych, telefonicznych, znaczków, żetonów pamiątkowych, medali, banknotów, numizmatów, starodruków, grafik, zbiorów. To doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów w branży.

Targi są również okazją do zapoznania się z ofertą produktów o charakterze lokacyjnym m.in. złotem i srebrem inwestycyjnym, diamentami i brylantami oraz produktami menniczymi (złotymi i srebrnymi monetami inwestycyjnymi), wyrobami jubilerskimi, kamieniami szlachetnymi.

W ramach Coin Expo odbędą się:

  • konferencje, debaty, panele dyskusyjne dające możliwość spotkania z wybitnymi ekspertami w dziedzinie numizmatyki i inwestycji,
  • wyceny oraz porady eksperckie dotyczące monet oraz kamieni szlachetnych,
  • aukcja monet prowadzona przez Polskie Towarzystwo Numizmatyczne.
  • Patronat honorowy: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz PARP.
  • Główny sponsor targów: Allgemeine Gold und Silberscheideanstalt AG.
  • Patronat Medialny: TVP Info.