Wydarzenia

Monety Expo Warsaw 2013

Już za 2 miesiące, w dniach 13-14 września 2013 r., w Hali nr 1 Warszawskiego Centrum EXPO XXI, odbędzie się druga edycja międzynarodowych targów numizmatycznych MONETY EXPO WARSAW. W tym roku, po raz pierwszy, odbędą się także targi filatelistyczne FILA EXPO WARSAW.

W targach wezmą udział wystawcy z Polski i z zagranicy. Nie zabraknie profesjonalnych firm i dealerów oferujących monety, numizmaty, medale, historyczne papiery wartościowe, banknoty, akcesoria dla kolekcjonerów czy znaczki. Targi stwarzają niesamowitą okazję do zakupów w okazyjnych cenach oraz umożliwiają znalezienie często trudno dostępnych na rynku walorów. Co więcej, początkujący kolekcjonerzy oraz inwestorzy będą mogli uzyskać informacje i porady odnośnie swoich kolekcji oraz na temat inwestowania w metale szlachetne.

Podczas Monety Expo Warsaw i Fila Expo Warsaw nie zabraknie także stowarzyszeń kolekcjonerskich. Obecni będą Polski Związek Filatelistów, Polskie Towarzystwo Numizmatyczne oraz Stowarzyszenie Kolekcjonerów Historycznych Papierów Wartościowych. Zwiedzający będą mieli okazję spotkać się z ekspertami, którzy dokonają profesjonalnej wyceny każdej kolekcji.

Dla zwiedzających planowane są liczne atrakcje, w tym dwie aukcje – numizmatyczna oraz filatelistyczna. 13 września 2013 r. w pierwszy dzień targów o godzinie 12.00 odbędzie się aukcja stacjonarna firmy BERESKA NUMIZMATYKA. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w historii MONETY EXPO WARSAW. Na stronie internetowej firmy BN będą sukcesywnie umieszczane ważne informacje związane z aukcją, a organizatorzy planują szeroką ofertę dostosowaną do wymagań różnych grup kolekcjonerów. Aukcja filatelistyczna, pierwsza od wielu lat, zostanie zorganizowana pod auspicjami Phila-Club. Polski Związek Filatelistów przygotuje Wystawę Filatelistyczną Eksponatów Jednoekranowych.

Szeroka oferta, liczni zagraniczni i polscy wystawcy oraz planowane atrakcje sprawią, że targi Monety Expo Warsaw i Fila Expo Warsaw, staną się corocznym miejscem spotkań pasjonatów numizmatyki i filatelistyki, jak również profesjonalnych sprzedawców i inwestorów. To wszystko już we wrześniu w Warszawskim Centrum Expo XXI!