Aktualności w eNumi

Zarządzenia Prezesa Narodowego Banku Polskiego

Zastanawiałem się ostatnio, dlaczego na stronie NBP prezentującej wizerunki emitowanych wartości kolekcjonerskich oraz monet okolicznościowych (Banknoty i monety / Monety okolicznościowe / Katalog monet / [rok]) tak długo nie ukazywały się wizerunki monet Jan Kazimierz Waza, mimo że strona zawierała już informacje o emisji. Uznałem, że był to jakiś błąd po stronie webmastera, związany prawdopodobnie z nowym rokiem.

W dniu 13.01.2021 na adres e-mail NBP (listy@nbp.pl) wysłałem wiadomość o treści: "Od kilku dni sprawdzam stronę w poszukiwaniu wizerunków najnowszych monet [link do strony NBP] i ciągle brakuje na niej zdjęć oraz folderów pdf."

W dniu 19.01.2021 otrzymałem odpowiedź: "... uprzejmie informujemy, że wizerunki wartości kolekcjonerskich oraz monet okolicznościowych, a także dotyczące ich broszury publikowane są na stronie internetowej NBP po publikacji zarządzenia emisyjnego dotyczącego danej wartości kolekcjonerskiej lub monety okolicznościowej. ..."

Dlatego też postanowiłem wzbogacić zawartość serwisu eNumi.pl o zarządzenia Prezesa Narodowego Banku Polskiego w sprawie ustalenia wzorów, stopu, próby, masy i wielkości emisji monet oraz terminów wprowadzenia ich do obiegu. Na podstronie każdej monety dostępna będzie zakładka "Zarządzenie" z linkiem do stosownego dokumentu w Monitorze Polskim.