Arctowski i Dobrowolski [10]

Henryk Arctowski i Antoni B. Dobrowolski

Seria: Polscy podróżnicy i badacze
Nominał: 10 zł
Metal: 925/1000 Ag
Średnica: 32 mm
Waga: 14.14 g
Stempel: lustrzany
Naklad: 57000 sztuk
Rant: gładki
Dodatek: cyrkonia
Data emisji: 2007-09-19
Cena emisyjna: 65 zł
Wizerunki: popiersia Henryka Arctowskiego oraz Antoniego B. Dobrowolskiego. U dołu z lewej strony wizerunek kontynentu antarktycznego. U góry stylizowany fragment góry lodowej. W otoku napis: HENRYK ARCTOWSKI 1871-1958, stylizowany wizerunek logo Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego oraz napis:ANTONI B. DOBROWOLSKI 1872-1954.
Z prawej strony wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej. Poniżej orła napis: 10 ZŁ. U góry półkolem napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA oraz z lewej strony ukośnie pod napisem oznaczenie roku emisji: 2007. Po lewej stronie orła stylizowany wizerunek statku "Belgica", poniżej stylizowany wizerunek góry lodowej i cyrkonia imitująca lód. Pod lewą łapą orła znak mennicy: m/w.

Porównywarka cen sklepowych

Jeśli chcesz mieć prezentowane wszystkie nazwy sklepów wykup abonament.
90.00  
www.alegan.pl 95.00
109.99  
140.00  
229.00  

Ceny aukcyjne i sklepowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen aukcyjnych wykup abonament.

Ceny katalogowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen katalogowych wykup abonament.

Statystyki inwestycyjne

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Pomocnik inwestycyjny

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Artykuł związany z monetą

Henryk Arctowski i Antoni B. Dobrowolski

Henryk Arctowski (1871-1958)

Henryk Arctowski urodził się w Warszawie 15 lipca 1871 r. Jego przodkowie pochodzili z niemieckiej rodziny Artzt, do Polski przybyli z Wirtembergii w XVII wieku. Młody Henryk studiował początkowo fizykę i matematykę w Liege, następnie geologię i chemię na paryskiej Sorbonie. Po studiach publikował wiele prac naukowych z dziedziny geologii. Dumny ze swojego polskiego pochodzenia spolszczył nazwisko z Artzt na Arctowski. Jego antarktyczna przygoda rozpoczęła się w 1895 r., gdy nawiązał kontakt z baronem Adrienem de Gerlache de Gomery - sierżantem królewskiej belgijskiej Marynarki Wojennej, który nakłonił Brukselskie Towarzystwo Geograficzne do sfinansowania ekspedycji naukowej do Antarktyki. W skład ...

Czytaj cały artykuł