Vancouver 2010 [200]

Polska Reprezentacja Olimpijska - Vancouver 2010

Seria: brak
Nominał: 200 zł
Metal: 900/1000 Au
Średnica: 27 mm
Waga: 15.5 g
Stempel: lustrzany
Naklad: 8000 sztuk
Rant: gładki
Dodatek: brak
Data emisji: 2010-02-02
Cena emisyjna: 2136 zł
Centralnie stylizowany wizerunek biegacza narciarskiego. Pod nim stylizowany wizerunek liścia klonu. U góry, z prawej strony, stylizowany wizerunek logo Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W otoku napis: POLSKA REPREZENTACJA OLIMPIJSKA VANCOUVER 2010.
Z prawej strony wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej. Centralnie stylizowany wizerunek biegacza narciarskiego. Pod nim stylizowany wizerunek płatka śniegu. U góry półkolem napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA, oznaczenie roku emisji: 2010 oraz napis: 200 ZŁ. Między oznaczeniem roku emisji: 2010 a napisem: 200 ZŁ ? gwiazdka. Pod lewą łapą orła znak mennicy M/W.

Porównywarka cen sklepowych

Jeśli chcesz mieć prezentowane wszystkie nazwy sklepów wykup abonament.

Ceny aukcyjne i sklepowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen aukcyjnych wykup abonament.

Ceny katalogowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen katalogowych wykup abonament.

Statystyki inwestycyjne

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Pomocnik inwestycyjny

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Artykuł związany z monetą

Polska Reprezentacja Olimpijska  - Vancouver 2010

W dniach 12-28 lutego 2010 roku kanadyjskie miasto Vancouver, sąsiadujące z nim Richmond oraz oddalone o nieco ponad 100 km Whistler gościć będą uczestników już XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Po raz pierwszy w historii ceremonie otwarcia i zamknięcia igrzysk odbędą się pod dachem. Z trybun okazałego stadionu BC Place w centrum stolicy Kolumbii Brytyjskiej będzie je oglądać blisko 60 tysięcy widzów. Organizatorzy liczą, że publiczność dopisze także na zaplanowanych na kolejne późne wieczory ceremoniach wręczania medali, które będą odbywać się nie tylko na stadionie, ale również na specjalnym placu w centrum Whistler. W oprawie scenograficznej uroczystości - podobnie jak podczas samych zawodów - na pewno nie zabraknie wywodzącej ...

Czytaj cały artykuł