Benedykt Dybowski [10]

Benedykt Dybowski

Seria: Polscy podróżnicy i badacze
Nominał: 10 zł
Metal: 925/1000 Ag
Średnica: 32 mm
Waga: 14.14 g
Stempel: lustrzany
Naklad: 60000 sztuk
Rant: gładki
Dodatek: brak
Data emisji: 2010-10-15
Cena emisyjna: 73 zł
Centralnie stylizowany wizerunek popiersia Benedykta Dybowskiego, na tle stylizowanych fragmentów map, z lewej strony mapy przedstawiającej jezioro Bajkał, z prawej strony mapy przedstawiającej półwysep Kamczatkę. U dołu z lewej strony półkolem napis: 1833-1930. U góry półkolem napis: BENEDYKT DYBOWSKI.
U góry wizerunek orła ustalony dla godła rzeczypospolitej Polskiej. Poniżej stylizowany wizerunek: książki z napisem: DARWIN oraz na tle kartki z fragmentami wizerunku jelenia Dybowskiego i wizerunków dwóch burunduków, stylizowany wizerunek kiełża oraz gołomianki małej w formalinie. Po prawej stronie stylizowany fragment mapy jeziora Bajkał i jego zlewni. z lewej strony napis: 10 ZŁ. U góry półkolem napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA oraz oznaczenie roku emisji: 2010. Pod lewą łapą orła znak mennicy: M/W.

Porównywarka cen sklepowych

Jeśli chcesz mieć prezentowane wszystkie nazwy sklepów wykup abonament.
61.50  
65.00  
www.omega-numizmaty.pl 65.00

Ceny aukcyjne i sklepowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen aukcyjnych wykup abonament.

Ceny katalogowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen katalogowych wykup abonament.

Statystyki inwestycyjne

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Pomocnik inwestycyjny

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Artykuł związany z monetą

Benedykt Dybowski

Benedykt Dybowski urodził się 12 maja 1833 r. w Adamarynie, niedaleko Mińska. Rozpoczętą w domu pod okiem guwernerów naukę kontynuował w gimnazjum mińskim. Po zdaniu matury w 1853 r. podjął studia na Wydziale Medycznym Uniwersytetu w Dorpacie. Jako student został nagrodzony złotym medalem za pracę o rybach słodkowodnych Estonii. W 1857 r., z powodu sekundowania w pojedynku kolegi, musiał przenieść się na Uniwersytet Wrocławski, a rok później na Uniwersytet Fryderyka Wilhelma w Berlinie, gdzie w 1860 r. uzyskał dyplom lekarza, broniąc pracę doktorską nt. zjawiska partenogenezy u pszczół. Berliński dyplom nostryfikował w Dorpacie w 1862 r. pracą o rybach karpiowatych Inflant. W międzyczasie, 8 maja 1861 r., był na krótko ...

Czytaj cały artykuł