Krzysztof Komeda [10]

Krzysztof Komeda

Seria: Historia polskiej muzyki rozrywkowej
Nominał: 10 zł
Metal: 925/1000 Ag
Średnica: 32 mm
Waga: 14.14 g
Stempel: lustrzany
Naklad: 60000 sztuk
Rant: gładki
Dodatek: brak
Data emisji: 2010-12-01
Cena emisyjna: 68 zł
Centralnie, stylizowany wizerunek artysty grającego na fortepianie. Poniżej rąk artysty stylizowane nuty. W tle wizerunki instrumentów muzycznych: trąbki, saksofonu i górnej części kontrabasu oraz wizerunek szpuli filmowej. z lewej strony prostopadle napis: KOMEDA /KRZYSZTOF. z prawej strony prostopadle umieszczony w przeciwnym kierunku napis: HISTORIA / POLSKIEJ MUZYKI / ROZRYWKOWEJ.
U dołu, z prawej strony, wizerunek orła ustalony dla godła rzeczypospolitej Polskiej. Poniżej, z lewej strony orła, napis: 10/ZŁ. Centralnie, stylizowany wizerunek zarysu sylwetki artysty grającego na fortepianie. z prawej strony oznaczenie roku emisji: 2010. z lewej strony, u góry, półkolem napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA. Pod lewą łapą orła znak mennicy: M/W.

Porównywarka cen sklepowych

Jeśli chcesz mieć prezentowane wszystkie nazwy sklepów wykup abonament.
59.00  
www.alegan.pl 65.00
70.00  
80.00  
www.swiat-monet.pl 80.00
84.99  

Ceny aukcyjne i sklepowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen aukcyjnych wykup abonament.

Ceny katalogowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen katalogowych wykup abonament.

Statystyki inwestycyjne

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Pomocnik inwestycyjny

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Artykuł związany z monetą

Krzysztof Komeda

Krzysztof Komeda był muzykiem i kompozytorem jazzowym, autorem kompozycji filmowych, a także czołowym twórcą nowoczesnego jazzu w Polsce i Europie. To postać wyjątkowa. Od dziecka kochał muzykę - już od 7. roku życia uczył się gry na pianinie w poznańskim konserwatorium. Twierdził, że granie jest jedyną czynnością, która naprawdę go pasjonuje. Ukończył jednak studia medyczne i uzyskał dyplom lekarza laryngologa. Pomimo przebytej w dzieciństwie choroby Heinego-Medina, rywalizował w pływaniu i jeździe na nartach z najlepszymi sportowcami, i często wygrywał. Jego artystyczni współpracownicy wspominają go z jednej strony jako pracoholika, tyrana i kata, a z drugiej - jako bliskiego, wiernego i zawsze pomocnego przyjaciela, ...

Czytaj cały artykuł