Przewodnictwo w Radzie UE [10]

Przewodnictwo Polski w Radzie Unii Europejskiej

Seria: brak
Nominał: 10 zł
Metal: 925/1000 Ag
Średnica: 32 mm
Waga: 14.14 g
Stempel: lustrzany
Naklad: 50000 sztuk
Rant: gładki
Dodatek: tampondruk
Data emisji: 2011-07-01
Cena emisyjna: 94 zł
Centralnie, na tle konturów terytorium Polski, stylizowany wizerunek logo Przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej, wykonany farbą: żółtą, czarną, zieloną, niebieską, pomarańczową i czerwoną. Wokół napis: PRZEWODNICTWO POLSKI W RADZIE UE. W otoku, na wyodrębnionej płaszczyźnie, dwanaście gwiazdek.
Z prawej strony wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej. Na lewo od orła, u dołu, napis: 10 ZŁ. Po lewej stronie, u góry, stylizowana litera „e” na tle flagi Rzeczypospolitej Polskiej, której zakończenie tworzy kontury fragmentu terytorium Polski. Flagę otacza dwanaście gwiazdek. U dołu, półkolem, napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA 2011. Pod lewą łapą orła znak mennicy: M/W.

Porównywarka cen sklepowych

Jeśli chcesz mieć prezentowane wszystkie nazwy sklepów wykup abonament.
70.00  
www.monety.gdynia.pl 79.00
www.coin24.pl 85.00

Ceny aukcyjne i sklepowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen aukcyjnych wykup abonament.

Ceny katalogowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen katalogowych wykup abonament.

Statystyki inwestycyjne

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Pomocnik inwestycyjny

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Artykuł związany z monetą

Przewodnictwo Polski w Radzie Unii Europejskiej

1 lipca 2011 roku Polska po raz pierwszy w historii obejmuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. Z punktu widzenia członkostwa naszego kraju w Unii Europejskiej to najważniejsze wydarzenie od czasu przystąpienia do UE. Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej to nie tylko ogromne wyzwanie wymagające planowania strategicznego, pełnej aktywności politycznej i organizacyjnej na szczeblu krajowym i europejskim, ale także wielka szansa bezpośredniego udziału Polski w kształtowaniu kierunków działania Unii Europejskiej.

Prezydencja umożliwia z jednej strony większy wpływ na decyzje podejmowane w UE, przedstawienie na forum Unii Europejskiej priorytetów politycznych, zaakcentowanie najistotniejszych obszarów, przedłożenie własnych ...

Czytaj cały artykuł