20 lat WOŚP [10]

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - 20 lat

Seria: brak
Nominał: 10 zł
Metal: 925/1000 Ag
Wymiary: 28.7x30.0 mm
Waga: 14.14 g
Stempel: lustrzany
Naklad: 60000 sztuk
Rant: gładki
Dodatek: kształt serca
Data emisji: 2012-01-05
Cena emisyjna: 105 zł
Stylizowany wizerunek gitary, której górną część gryfu tworzą stylizowane wizerunki serduszek. Po lewej stronie gryfu gitary napis: 20, a po prawej napis: Lat. W otoku, na wyodrębnionej płaszczyźnie, napis: WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.
Po lewej stronie monety, mającej stylizowany kształt serca, od dołu ku górze, stylizowany wizerunek klawiatury fortepianu. Nad nim, po prawej stronie, wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej. Po bokach orła napis: 10 – zł. Od góry, od lewej strony, a następnie wzdłuż prawej krawędzi monety, na wyodrębnionej płaszczyźnie, napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA 2012. Pod orłem, po prawej stronie, znak mennicy: M/W.

Porównywarka cen sklepowych

Jeśli chcesz mieć prezentowane wszystkie nazwy sklepów wykup abonament.
www.coin24.pl 125.00
127.00  
www.e-kolekcjoner.pl 139.00
150.00  

Ceny aukcyjne i sklepowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen aukcyjnych wykup abonament.

Ceny katalogowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen katalogowych wykup abonament.

Statystyki inwestycyjne

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Pomocnik inwestycyjny

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Artykuł związany z monetą

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - 20 lat

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała w Warszawie 2 marca 1993 r. Jest to najaktywniejsza i ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Pomysłodawcą, inicjatorem i Prezesem Zarządu Orkiestry jest Jurek Owsiak. W styczniu każdego roku Fundacja organizuje jednodniową, ogólnopolską zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Dzień ten, nazwany Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jest jak wielkie, narodowe święto. Telewizja publiczna transmituje na żywo przebieg kwesty, w całym kraju odbywają się setki koncertów, zabaw, a na ulicach miast, miasteczek i wsi w całej Polsce pojawia się 120 tysięcy wolontariuszy. Finał odbywa się także w wielu krajach ...

Czytaj cały artykuł