Cyprian Norwid [200]

Cyprian Norwid

Seria: brak
Nominał: 200 zł
Metal: 900/1000 Au
Średnica: 27 mm
Waga: 15.5 g
Stempel: lustrzany
Naklad: 2500 sztuk
Rant: gładki
Dodatek: brak
Data emisji: 2013-04-08
Cena emisyjna: 2750 zł
Centralnie, stylizowany wizerunek twarzy Cypriana Norwida. U góry stylizowany napis: Cyprian/Norwid. Poniżej, po prawej stronie, napis: 1821/1883.
Z prawej strony stylizowany wizerunek „Wędrowca”, rysunku autorstwa Cypriana Norwida. U dołu stylizowane inicjały Cypriana Norwida: „CN:”. Z lewej strony monety wizerunek orła, ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, pod nim oznaczenie roku emisji: 2013. Od lewej strony, ku górze, w otoku napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA 200 ZŁ. Pod orłem, po prawej stronie, znak mennicy: M/W.

Porównywarka cen sklepowych

Jeśli chcesz mieć prezentowane wszystkie nazwy sklepów wykup abonament.

Ceny aukcyjne i sklepowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen aukcyjnych wykup abonament.

Ceny katalogowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen katalogowych wykup abonament.

Statystyki inwestycyjne

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Pomocnik inwestycyjny

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Artykuł związany z monetą

Cyprian Norwid (1821–1883)

Cyprian Norwid, wszechstronny i oryginalny poeta, prozaik, dramatopisarz, rzeźbiarz, rysownik i malarz, urodził się w Laskowie-Głuchach. Wyrazy uznania dla debiutu poetyckiego artysty w 1840 roku nie zapowiadały niezrozumienia, z jakim spotkała się jego późniejsza twórczość emigracyjna. Ten wybitny myśliciel drugiej generacji pisarzy romantyzmu – żywo zatroskany sprawami ojczyzny – dążył do oddziaływania na rodaków zarówno w zniewolonym kraju, jak i poza nim. Za życia nie znalazł posłuchu pomimo tego, że był wnikliwym krytykiem swoich czasów. Pełna rozmachu, wykraczająca daleko poza konwencje epoki, myśl estetyczna i społeczno-filozoficzna Norwida została doceniona po śmierci twórcy.

Zanim w 1842 roku Norwid ...

Czytaj cały artykuł