Witold Lutosławski [200]

Witold Lutosławski

Seria: brak
Nominał: 200 zł
Metal: 900/1000 Au
Średnica: 27 mm
Waga: 15.5 g
Stempel: lustrzany
Naklad: 2500 sztuk
Rant: gładki
Dodatek: brak
Data emisji: 2013-09-18
Cena emisyjna: 2200 zł
Po prawej stronie stylizowany wizerunek półpostaci Witolda Lutosławskiego, przedstawionego podczas dyrygowania. W tle, w formie spirali, stylizowany zapis fragmentu partytury orkiestrowej III Symfonii Witolda Lutosławskiego. Od lewej strony, ku dołowi, w otoku napis: WITOLD LUTOSŁAWSKI 1913-1994.
Centralnie, wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej. W tle orła i wokół jego wizerunku, w formie spirali, stylizowany zapis fragmentu partytury orkiestrowej III Symfonii Witolda Lutosławskiego. Od lewej strony, ku górze, w otoku napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA 2013, u dołu napis: 200 ZŁ. Pod orłem, po prawej stronie, znak mennicy: M/W.

Porównywarka cen sklepowych

Jeśli chcesz mieć prezentowane wszystkie nazwy sklepów wykup abonament.

Ceny aukcyjne i sklepowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen aukcyjnych wykup abonament.

Ceny katalogowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen katalogowych wykup abonament.

Statystyki inwestycyjne

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Pomocnik inwestycyjny

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Artykuł związany z monetą

Witold Lutosławski

Rok 2013 został uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszony Rokiem Witolda Lutosławskiego. Urodzony 25 stycznia 1913 r. w Warszawie Witold Lutosławski pozostaje jednym z najwybitniejszych kompozytorów polskich wszech czasów, jego twórczość zaś jest kluczowa dla zrozumienia tendencji, kierunków i zmian w muzyce XX-wiecznej.

Czerpiąc z wielkiej tradycji europejskiej – z dorobku Haydna, Beethovena i Chopina, ale też Debussy’ego i Bartóka – Lutosławski wypracował własny język muzyczny, a jego kompozycje w równej mierze odwołują się do intelektu i do emocji słuchacza.

Twórczość Lutosławskiego przechodziła liczne przeobrażenia stylistyczne, od neoklasycyzmu aż do dojrzałego indywidualnego stylu, ...

Czytaj cały artykuł