Beatyfikacja Kardynała Wyszyńskiego [100]

Beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Seria: brak
Nominał: 100 zł
Metal: 900/1000 Au
Średnica: 21 mm
Waga: 8 g
Stempel: lustrzany
Naklad: 1500 sztuk
Rant: gładki
Dodatek: brak
Data emisji: 2021-08-26
Cena emisyjna: 2200 zł
Z prawej strony popiersie Kardynała Stefana Wyszyńskiego z profilu, w birecie, ze złożonymi dłońmi, z lewej strony napis: SERCE / NARODU / JEST W SERCU / BOGA, będący fragmentem wypowiedzi Kardynała. Wzdłuż dolnego brzegu półkolem napis: BEATYFIKACJA KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO.
Z lewej strony herb Kardynała Stefana Wyszyńskiego, wzdłuż brzegu półkolem napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA. Z prawej strony wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, pod orłem, po prawej stronie, znak mennicy: m / w. U dołu półkolem napis: 100 ZŁ oraz oznaczenie roku emisji: 2021.

Porównywarka cen sklepowych

Jeśli chcesz mieć prezentowane wszystkie nazwy sklepów wykup abonament.

Ceny aukcyjne i sklepowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen aukcyjnych wykup abonament.

Ceny katalogowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen katalogowych wykup abonament.

Statystyki inwestycyjne

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Pomocnik inwestycyjny

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Artykuł związany z monetą

Beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Kardynał Stefan Wyszyński (1901–1981), prymas Polski, to jedna z najważniejszych postaci XX-wiecznej historii Rzeczypospolitej. Słowem i czynem odcisnął trwały, niezatarty ślad w dziejach polskiego Kościoła, stając się autentycznym świadkiem Boga i przykładem żywej miłości do ojczyzny.

Posługę prymasowską w zniewolonej ojczyźnie rozpoczął w czasie nasilenia walki władzy komunistycznej z Kościołem. W okresie stalinizmu został aresztowany i był więziony przez trzy lata w kilku miejscach odosobnienia.

W tym czasie Napisał Jasnogórskie Śluby Narodu, które już po uwolnieniu prymasa stały się treścią Wielkiej Nowenny – przez dziewięć lat przygotowującej Polaków do obchodów Milenium Chrztu Polski.

Czytaj cały artykuł