Ochrona granicy wschodniej [10]

Ochrona polskiej granicy wschodniej

Seria: brak
Nominał: 10 zł
Metal: 925/1000 Ag
Średnica: 32 mm
Waga: 14.14 g
Stempel: lustrzany
Naklad: 10000 sztuk
Rant: gładki
Dodatek: brak
Data emisji: 2022-01-27
Cena emisyjna: 160 zł
Na tle fragmentu konturu terytorium państwa polskiego z częściowo widoczną północno-wschodnią granicą państwową postacie funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji oraz żołnierza Wojska Polskiego w mundurach, powyżej śmigłowiec Straży Granicznej. Wzdłuż brzegu, w otoku, od lewej strony ku górze, napis: OCHRONA POLSKIEJ GRANICY WSCHODNIEJ.
Na tle wyodrębnionych płaszczyzn wypełnionych drzewami, u dołu, wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, pod orłem, po prawej stronie, znak mennicy: m / w, poniżej oznaczenie roku emisji: 2022. Z lewej strony orła napis: 10 / ZŁ; wzdłuż lewego brzegu, na wyodrębnionej płaszczyźnie ze wzorem stylizowanym na nadruk maskujący, półkolem, od dołu ku górze, napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA. Z prawej strony orła pionowa płaszczyzna ze wzorem stylizowanym na nadruk maskujący, na jej tle wizerunek polskiego słupa granicznego.

Porównywarka cen sklepowych

Jeśli chcesz mieć prezentowane wszystkie nazwy sklepów wykup abonament.
379.00  
399.00  
www.omega-numizmaty.pl 435.00

Ceny aukcyjne i sklepowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen aukcyjnych wykup abonament.

Ceny katalogowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen katalogowych wykup abonament.

Statystyki inwestycyjne

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Pomocnik inwestycyjny

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Film dotyczący monety


Artykuł związany z monetą

Ochrona polskiej granicy wschodniej

Latem 2021 r. Polska stanęła przed największym od wielu lat zagrożeniem swoich granic. Sprawujący na Białorusi władzę dyktatorską reżim Aleksandra Łukaszenki rozpoczął sprowadzanie, głównie z krajów Azji, tysięcy migrantów liczących na nielegalne przedostanie się na teren Unii Europejskiej. Współpraca z grupami przestępczymi specjalizującymi się w przemycie ludzi oraz szerokie kolportowanie wiz doprowadziły do skoncentrowania tuż przy polskiej granicy licznych grup dążących do jej przekroczenia. Wyposażane przez reżim Łukaszenki w narzędzia do niszczenia zapór oraz w przedmioty służące atakowaniu strażników podjęły próby wdzierania się na teren państwa polskiego.

W użyciu znalazły się także granaty ...

Czytaj cały artykuł