Leon Biegeleisen [10]

Leon Biegeleisen

Seria: Wielcy polscy ekonomiści
Nominał: 10 zł
Metal: 925/1000 Ag
Średnica: 32 mm
Waga: 14.14 g
Stempel: lustrzany
Naklad: 10000 sztuk
Rant: gładki
Dodatek: brak
Data emisji: 2022-05-05
Cena emisyjna: 170 zł
Z lewej strony popiersie Leona Biegeleisena, pośrodku od dołu ku górze, pionowo, ułożony z liter pod kątem 90° napis: LEON BIEGELEISEN. Z prawej strony cytat z dzieła Leona Biegeleisena „Wstęp do nauki ekonomii społecznej” o treści: „Jeśli kiedy, / to właśnie w tej / chwili, gdy / przewartościowują się / obok nas i u nas / wszelkie wartości, burzą / się i powstają nowe światy / w tempie nieraz zawrotnym, / oderwanie się od tego lub / innego odcinka rzeczywistości / i wniknięcie w podstawy / poznania społeczno- / -ekonomicznego może przyczynić / się do przyśpieszenia / osiągnięcia tego, co nam / wszystkim przyświeca, także / i w badaniu naukowym: lepszego / i trwalszego jutra”, zakończony kropką. U dołu wyodrębniona płaszczyzna z napisem: 1885 / 1944.
Z lewej strony, u góry, wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, pod orłem, po prawej stronie, znak mennicy: m / w, poniżej napis: 2022 / RZECZPOSPOLITA / POLSKA. Z prawej strony wyodrębnione płaszczyzny, u góry utworzona z ukośnych linii, u dołu z napisem: 10 ZŁ.

Porównywarka cen sklepowych

Jeśli chcesz mieć prezentowane wszystkie nazwy sklepów wykup abonament.
136.00  
www.coin24.pl 159.00
170.00  
www.numizmatyczny.com 180.00
www.swiat-monet.pl 180.00
182.00  
196.00  
196.00  

Ceny aukcyjne i sklepowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen aukcyjnych wykup abonament.

Ceny katalogowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen katalogowych wykup abonament.

Statystyki inwestycyjne

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Pomocnik inwestycyjny

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Artykuł związany z monetą

Leon Biegeleisen

Leon Biegeleisen (1885–1944) był polskim ekonomistą i nauczycielem akademickim oraz oficerem Wojska Polskiego. Studiował w Berlinie, Wiedniu oraz we Lwowie. W czasie I wojny światowej współpracował z Naczelnym Komitetem Narodowym. Po zakończeniu wojny wykładał politykę gospodarczą i ekonomię na Wolnej Wszechnicy Polskiej. Nie przeżył II wojny światowej, niemniej data i okoliczności jego śmierci nie są pewne.

Zainteresowania Biegeleisena koncentrowały się głównie wokół zagadnień związanych ze spółdzielczością, administracją oraz gospodarką komunalną. Publikował także prace dotyczące kwestii agrarnych. Jego koncepcja polityki rolnej opierała się na konieczności utrzymania dużej liczby małych, rodzinnych ...

Czytaj cały artykuł