Michał Kalecki [10]

Michał Kalecki

Seria: Wielcy polscy ekonomiści
Nominał: 10 zł
Metal: 925/1000 Ag
Średnica: 32 mm
Waga: 14.14 g
Stempel: lustrzany
Naklad: 10000 sztuk
Rant: gładki
Dodatek: brak
Data emisji: 2022-10-26
Cena emisyjna: 170 zł
Centralnie popiersie Michała Kaleckiego, u dołu napis: MICHAŁ / KALECKI, z prawej strony portretu, pomiędzy pionowymi liniami, lata: 1899 i 1970, z lewej strony portretu napisy: PRÓBA / TEORII / KONIUNKTURY / TEORIA CYKLU / KONIUNKTURALNEGO / TEORIA / DYNAMIKI / GOSPODARCZEJ, będące tytułami publikacji Michała Kaleckiego. U góry i u dołu poziome linie.
U góry cytat z dzieła Michała Kaleckiego „Kapitalizm. Koniunktura i zatrudnienie” o treści: „RZĄDOWE WYDATKI NA INWESTYCJE / PUBLICZNE I SUBSYDIOWANIE MASOWEJ / KONSUMPCJI, FINANSOWANE CZY TO / Z »DEFICYTU«, CZY PRZEZ WZROST / PODATKU DOCHODOWEGO, SĄ ZAWSZE / W STANIE ZAPEWNIĆ PEŁNE / ZATRUDNIENIE”, zakończony kropką. Pod nim wyodrębniona prostokątna płaszczyzna z napisem: 10 ZŁ i poniżej oznaczeniem roku emisji: 2022. U dołu napis: RZECZPOSPOLITA / POLSKA. Z prawej strony wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, pod orłem, po prawej stronie, znak mennicy: m / w. Z lewej i prawej strony wyodrębnione płaszczyzny utworzone z pionowych pasów.

Porównywarka cen sklepowych

Jeśli chcesz mieć prezentowane wszystkie nazwy sklepów wykup abonament.
www.coin24.pl 189.00
www.monety.gdynia.pl 199.00
199.00  
229.99  
www.e-kolekcjoner.pl 269.00

Ceny aukcyjne i sklepowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen aukcyjnych wykup abonament.

Ceny katalogowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen katalogowych wykup abonament.

Statystyki inwestycyjne

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Pomocnik inwestycyjny

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Artykuł związany z monetą

Michał Kalecki

Michał Kalecki (1899–1970) był wybitnym polskim ekonomistą. Studiował na kilku uczelniach: Politechnice Warszawskiej, Uniwersytecie Warszawskim oraz Politechnice Gdańskiej, ale nie ukończył żadnej z nich – głównie z powodów finansowych. Samodzielnie zgłębiał wiedzę ekonomiczną. W 1929 r. rozpoczął pracę w Instytucie Badań Koniunktur Gospodarczych i Cen. W 1933 r. wydał wizjonerskie studium Próba teorii koniunktury, w którym przedstawił teorię efektywnego popytu. Po otrzymaniu stypendium Fundacji Rockefellera wyjechał w 1936 r. do Szwecji. Następnie osiadł w Wielkiej Brytanii, gdzie współpracował z kilkoma ośrodkami akademickimi. Nawiązał także znajomość z Johnem Maynardem Keynesem. Przełożył swoją teorię na język ...

Czytaj cały artykuł