Polska rodzina [10]

Polska rodzina

Seria: W Polskę wierzę
Nominał: 10 zł
Metal: 925/1000 Ag
Średnica: 32 mm
Waga: 14.14 g
Stempel: lustrzany
Naklad: 10000 sztuk
Rant: gładki
Dodatek: druk UV
Data emisji: 2023-05-10
Cena emisyjna: 220 zł
Centralnie postać mężczyzny i kobiety z dzieckiem na ręku; wzdłuż brzegu półkolem: z lewej strony kwiaty, postać dziewczynki i chłopca z piłką, wózek dziecięcy i wizerunek kota oraz z prawej strony kwiat w kolorach jasnoniebieskim, żółtym i zielonym, dom w kolorach pomarańczowym, żółtym, brązowym i niebieskim, postać dziewczynki z flagą i wizerunek psa – całość w stylistyce dziecięcego rysunku. U góry półkolem napis: Polska rodzina, pod nim serce w kolorach białym i czerwonym.
U góry wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, pod orłem, po prawej stronie, znak mennicy: m / w oraz napis: 10 ZŁ. U dołu zarysy postaci: kobiety z dzieckiem na ręku, trojga dzieci i mężczyzny, trzymających się za ręce. Powyżej postaci napis: „Ojczyzna – / rodzina rodzin”, nad nim stylizowany dach domu w kolorach białym i czerwonym podtrzymywany przez mężczyznę. Wzdłuż górnej krawędzi półkolem napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA 2023.

Porównywarka cen sklepowych

Jeśli chcesz mieć prezentowane wszystkie nazwy sklepów wykup abonament.
249.00  
255.00  
www.numizmatyczny.com 260.00
www.coin24.pl 265.00
269.00  

Ceny aukcyjne i sklepowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen aukcyjnych wykup abonament.

Ceny katalogowe

Jeśli chcesz mieć prezentowane wykresy cen katalogowych wykup abonament.

Statystyki inwestycyjne

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Pomocnik inwestycyjny

Jeśli chcesz mieć prezentowane dane z tego działu wykup abonament.

Film dotyczący monety


Artykuł związany z monetą

Polska rodzina

Moneta inauguruje serię poświęconą Polsce – jej znaczeniu w życiu Polek i Polaków.

Pojęcie ojczyzny zawiera w sobie wartości odnoszące się do uniwersalnych więzi społecznych i rodzinnych, ściśle związanych z kulturą otoczenia, w którym są wychowywane kolejne pokolenia. Jak pisał kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, „kolebką życia i rozwoju człowieka jest rodzina. Jej trwałość, wiara i siła moralna”. Rodzina – kochająca, wspierająca, w której trwałe więzi zapewniają poczucie bezpieczeństwa – staje się „mocą Narodu”.

Polska rozumiana jako Ojczyzna – wspólnota ludzi przywiązanych do tradycji kultywowanych od pokoleń w rodzinach – była i jest zdolna do pokonania wszelkich ...

Czytaj cały artykuł